Gminny Zarząd Oświaty w Ujeździe

WYDARZENIA

Poprawiono: poniedziałek, 09 lipiec 2018 12:23 | Opublikowano: piątek, 06 lipiec 2018 10:04
Redaktor
  
 gujazd
Gmina Ujazd została wyróżniona w konkursie Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi za szczególne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi

artykuł - tygodnik regionalny Strzelec Opolski 3-9 lipca 2018 r.
Numer wydania:982

"Wyróżnienie dla Ujazdu
Gmina Ujazd została wyróżniona w konkursie Europejskiej Nagrody Odnowy Wsi za szczególne osiągnięcia w wielu obszarach odnowy wsi. O udziale gminy w tej rywalizacji informowaliśmy niedawno na łamach „Strzelca”.
Jak podkreśliło jury, gmina od 1997 roku przechodzi pozytywne zmiany społeczne. Powstały liczne grupy odnowy wsi, które współdziałając z miastem Ujazd z sukcesem starały się o środki finansowe na projekty wiejskie. Ich realizacja skutkowała prężnym rozwojem gospodarczym, któremu sprzyja przede wszystkim skomunikowanie z autostradą A4, ale również polityka społeczna, oferta kulturalna i ład krajobrazowy. Wszystko to złożyło się na wyraźny wzrost atrakcyjności gminy, mocny spadek bezrobocia i pierwsze powroty osób, które wyjechały za pracą.
Polskę w konkursie reprezentowała jeszcze jedna gmina miejsko-wiejska - Warta z województwa łódzkiego. Ona również otrzymała wyróżnienie.
- Oficjalne rozdanie nagród w konkursie odbędzie się we wrześniu w Austrii - mówi Katarzyna Tomczyk z urzędu miejskiego w Ujeździe.
Na austriackiej gali na pewno nie zabraknie reprezentantów Ujazdu."
 
O udziale gminy w tej rywalizacji -   więcej