Gminny Zarząd Oświaty w Ujeździe

INNOWACJE

Poprawiono: wtorek, 12 listopad 2019 10:59 | Opublikowano: poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:15
Redaktor
 ROK SZKOLNY 2019/2020
 
Innowacje pedagogiczne realizowane w PSP w Ujeździe:
 
Lp.Tytuł innowacji/Czas realizacji/Klasy biorące udział/przedmiot/Nauczyciel realizujący
1.„Świat zaklęty w książce” 01.09.2017-20.06.20204a, 6b, J. Hermanowicz
2.„Bajkowa świetlica” 01.09.2017-20.06.2020 grupa świetlicowa poniedziałkowa, A. Trusz, K. Kwaśniok
3.„Piszę bez błędów” 01.09.2018-20.06.2021 6b, J. Hermanowicz
4.„Zrób to sam. Doświadczenia ieksperymenty przyrodnicze” wrzesień 2017-czerwiec 2020 kl. 7-8, fizyka, K.Patoła-Żyła
5.„Piszę bez błędów” 01.09.2018 do 30.06.2021 8a, 8b, 8c, 7a,7b, język polski, S. Mehlich
6.„Spotkanie z historią” 01.09.2018 do 30.06.2021 kl. 7-8, język polski, S. Mehlich,
7.„Odkrywamy talenty matematyczne” 1.09.2017-30.06.2020 uczniowie kl. 4-8, zajęcia dodatkowe, E. Szulc
8.„Systematyczna nauka źródłem sukcesu” 1.09.2017-30.06.2020. uczniowie klas 6b i 7a, matematyka, E. Szulc
9.„Z ekologią na Ty" 2017/2018-2019/2020, 3a, M.Kasperczyk
10.„Ekologiczne prace semestralne”2018/19-2020/21 kl. 5-8, D. Bębenek, I. Kosarzycka
11.„Dni Ziemi - rozbudzanie wrażliwości ekologicznej uczniów” 2018/19-2020/21 kl. 5-8, D. Bębenek, I. Kosarzycka
12.„Pomóż mi samemu to zrobić. Elementy pedagogiki Marii Montessori na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej” od września 2018r. do czerwca 2021r. kl. 2a edukacja wczesnoszkolna, M.Sopała
13.„Wykorzystanie audycji „Deutsch mit Socke” na lekcjach języka niemieckiego” wrzesień 2017-czerwiec 2020 klasy 2a, 2b i 3, język mniejszości narodowej-niemiecki,,G. Gorki
14.„Świat zaklęty w książce”01.09.2017-20.06.2020, 2b, edukacja wczesnoszkolna, E. Ogaza
15.„Internetowy Uniwersytet Dziecięcy: zrozumieć świat poprzez eksperymenty i projekty edukacyjne” rok szkolny 2019/20-2020/21, 2b, edukacja wczesnoszkolna, M. Sopała
16.„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” wrzesień 2019-maj 2020,1a,1b, zajęcia dodatkowe koło zainteresowań, I.Zawada, A. Kolenda
17.„ Let’s Talk (Porozmawiajmy!)” rok szkolny 2019/20-2020/21 kl. 8a,8b,8c, B. Konior
18.„Odkrywcy świata” rok szkolny 2019/20 kl. 4a, J. Hermanowicz, I. Kosarzycka
19.„Muzyka i my”rok szkolny 2019/20-2020/21 kl.1-3, zajęcia dodatkowe, M. Cichoń
 
Innowacje pedagogiczne realizowane w PSP w Olszowej:

L.p. Tytuł innowacji/Autor innowacji
1. "Bawimy się matematyką" Małgorzata Żarczuk
2. "Bądź kreatywny! - zajęcia rozwijające uzdolnienia humanistyczne" Lucyna Wiśnia
3. "Rozwijanie zdolności matematycznych w klasie V." Iwona Piela
4. "Na scenę, gotowi, start! - Rozwijamy swoje talenty" Ewelina Gajda
5. "Zaczarowany świat bajek" Anna Kwas, Julita Olbrych
6. "Muzykobusem przez 50 lat" Anna Kwas, Ewelina Gajda
 
 Innowacje pedagogiczne w PSP w Jaryszowie:
 

L.p. Tytuł Innowacji/Autor/Realizator/Czas realizacji
1. "Z ortografią i kaligrafią przez rok szkolny" Ilona Morawiec-Konieczny, 1 rok
2. "Lekturki spod chmurki" Sonia Gorgolik, 1 rok
3. "Gimnastyka mózgu" Małgorzata Włodarczyk, 1 rok
4. "Klub odkrywców eTwinning" Joanna Oronowicz, Grażyna Janiczuk, Ilona Morawiec-Konieczny, 1 rok
5. "Europejskie Portfolio Językowe" Joanna Oronowicz, 1 rok
6. "Kolorowy świat przedszkolaka" Beata Czerniak, Ilona Morawiec-Konieczny, Grażyna Janiczuk, 1 rok
7. "Mały miś w świecie wielkiej literatury" B. Czerniak, D. Mołdawa, A. Jamer, 1 rok

 Programy realizowane w PP w Ujeździe:
 
L.p. Tytuł Innowacji Autor/Realizator/Czas realizacji
1. "Magiczna moc bajek"  międzynarodowy projekt czytelniczy  D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, 1 rok
2. "Kubusiowi przyjaciele natury"  ogólnopolski program edukacyjny D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska, co roku
3. "W świecie matematyki"  program własny  I. Sosnowska, czas trwania 1 rok
4. "Czyste powietrze wokół nas" ogólnopolski program profilaktyki antytytoniowej, co roku
5. "Cała Polska czyta dzieciom" ogólnopolski program edukacyjny D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska, co roku
6. "Mamo tato wolę wodę" promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców, czas trwania 1 rok, D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska
7. Akcja charytatywna na rzecz Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu i Domu samotnej matki w Opolu, czas trwania  IX-XII 2019 r. A. Kauch
8. Zbiórka nakrętek z fundacją „Zdążyć z pomocą” ogólnopolska akcja charytatywna D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska, co roku
9. "Góra Grosza" ogólnopolska akcja charytatywna D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska, co roku
10. "#Szkoła do hymnu" akcja MEN  8.11.2019 r.  D. Ignacek, A. Kauch, M. Badura, I. Sosnowska, P. Spiżewska, 2 rok
11. "Nie marnuję, segreguję"  VII edycja konkursu ekologicznego segreguj.pl  P. Spiżewska, co roku
 
 
 
 
 
 
Innowacje pedagogiczne
realizowane w roku szkolnym 2017/2018
w placówkach oświatowych na terenie gminy Ujazd
(zgłoszone do Gminnego Zarządu Oświaty w Ujeździe)
L.P.
SZKOŁA
TYTUŁ INNOWACJI
RODZAJ
OKRES WDRAŻANIA
AUTOR
 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W UJEŹDZIE
SP - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
PG - KLASY GIMNAZJUM
 1.
 SP
 Ratujmy przyrodę, bez niej człowiek zginie
 organizacyjna
od września 2016
do czerwca 2019
MARIOLA CICHOŃ
 2.
 SP, PG
Ćwiczyć każdy może
organizacyjna
od września 2016
do czerwca 2019
BEATA RADOCHOŃSKA
 3.
 PG
Discover English Culture - odkrywaj język angielski dzięki lekcjom z kulturoznawstwa
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
BEATA KONIOR
4.
 PG
Szukamy następców wielkich matematyków w naszej szkole
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
JOLANTA ROGOWSKA
 5.
 PG
Widzę, dbam, rozumiem
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
MAGDALENA WOJTYŁA-KASPRZAK
ANNA BURZAN
 6.
 PG
Ujejskie bajki, baśnie i opowiadania
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2018
JULIA KOŚMIDER
IRENA KOSARZYCKA
SYBILLA MELICH
 7.
 PG
Zrób to sam, czyli eksperymenty
i doswiadczenia przyrodnicze
metodyczna 
 od września 2016
do czerwca 2019
KATARZYNA PATOŁA-ŻYŁA
 8.
 SP
Programuj z nami w  Scratchu
metodyczna
 od września 2016
do czerwca 2019
JADWIGA PSZON-CHWEDYNA
EWA SZULC
JOANNA HERMANOWICZ
 9.
SP
Ujazdowskie ślady przeszłości
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
JOANNA HERMANOWICZ
DARIUSZ CIAPA
 10.
SP
Dni Ziemi - rozbudzanie wrażliwości ekologicznej uczniów
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
DOROTA BĘBENEK
IRENA KOSARZYCKA
 11.
 PG
Spotkania z historią
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2019
SYBILLA MELICH
MICHAŁ BĘBENEK
 12.
PG
Ekologiczne prace semestralne
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2018
DOROTA BĘBENEK
IRENA KOSARZYCKA
 13.
SP
Odkrywajmy talenty matematyczne
organizacyjna, metodyczna
od września 2017
do czerwca 2020
 EWA SZULC
 14.
 SP
 Systematyczna nauka źródłem sukcesu
organizacyjna,
metodyczna
od września 2017
do czerwca 2020
EWA SZULC
 15.
SP
 Szkoła na rowerach
  programowa,
metodyczna
od września 2014
do czerwca 2017
  HALINA KAUCH
 16.
SP
Mini - piłka siatkowa - gra z elementami techniki i taktyki
 metodyczna
od września 2017
do czerwca 2020
 MARCIN NAPIERACZ
 17
SP
Mowa słów i obrazów
 metodyczna
od września 2014
do czerwca 2017
 KATARZYNA NOSSEK-DŻALUK
JOANNA HERMANOWICZ
 18.
SP
Świat zaklęty w książce
programowa
od wrzesnia 2017
do czerwca 2020
JOANNA HERMANOWICZ
EWELINA OGAZA
 19.
SP
Z ekologia na Ty
metodyczna
od września 2015
do czerwca 2018
MAŁGORZATA KASPERCZYK
 20.
SP
Pomóż mi samemu to zrobić. Elementy pedagogiki Marii Montessori na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej
metodyczna
od września 2015
do czerwca 2018
MAŁGORZATA SOPAŁA
 21.
 SP
 Bajkowa świetlica
 programowa
od września 2017
do czerwca 2020
AGATA TRUSZ
KRYSTYNA KWAŚNIOK
 22.
 SP
 Mistrzowie kodowania
metodyczna
od września 2015
do czerwca 2018
EWA SZULC
JOANNA HERMANOWICZ
 23.
 SP
 Żyjmy zdrowo - kolorowo
metodyczna
od września 2015
do czerwca 2018
ANNA KOLENDA
 24.
SP
Kultura krajów anglojęzycznych na lekcjach jezyka angielskiego
metodyczna
od września 2015
do czerwca 2018
MAGDALENA MAJEWICZ
25. SP Wykorzystanie  audycji Deutch mit Socke na lekcjach niemieckiego metodyczna
od września 2017
do czerwca 2020
GIZELA GORKI
26. PG Piłka siatkowa dobrą formą spędzania wolnego czasu metodyczna od września 2017
do czerwca 2020
MIROSŁAW ŁUPAK
27. PG Niemiecki z piosenką metodyczna od września 2017
do czerwca 2020
KRYSTYNA KWAŚNIOK
GIZELA GORKI
ANNA SUCHAN
   PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W JARYSZOWIE
OP -ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 
1.
OP
JARYSZÓW
Mały artysta
metodyczna
prgramowa
od września 2017
do czerwca 2018
BEATA CZERNIAK
2.
SP
Zabawa w teatr
programowa
od września 2017
do czerwca 2018
ILONA MORAWIEC-KONIECZNY
3.
SP
Plastykalandia
programowa
od września 2017
do czerwca 2018
ANNA KOWALSKA
4. OP SIERONIOWICE Mali artyści - rozwijanie dziecięcej ekspresji plastycznej
programowa
od września 2016
do czerwca 2017
JOLANTA ZAWIŚLAK
5. SP Oszczędzanie i praca - dzieci wzbogaca organizacyjna
od września 2015
do czerwca 2018
GRAŻYNA JANICZUK
6. SP i OP Młodzi odkrywcy biblijnych tajemnic organizacyjna
od wreśnia 2017
do czerwca 2018
PAWEŁ BECHTA
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W OLSZOWEJ
OP - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
1. SP Elementy literatury pieknej
w nauczaniu języka angielskiego

metodyczna
od września 2016
do czerwca 2018
BEATA KONIOR
 2.  SP Czytanie - moja pasja
organizacyjna,
programowa
od wrzesień 2016
do czerwca 2018
JULITA OLBRYCH
 3. SP Lubię czytać - rozwijanie czytelnictwa uczniów
organizacyjna,
metodyczna
od września 2016
do czerwca 2018
MAŁGORZATA ŻARCZUK
 4.
 SP
Wchodzimy do gry - edukacja przez szachy
 programowa,
metodyczna
od września 2017
do czerwca 2018
BRYGIDA MIERZOWSKA
 5.
 OP
OLSZOWA
Odpady segregujemy - nasz świat ratujemy
 organizacyjna,
metodyczna
od września 2017
do czerwca 2018
ANNA KWAS
 6.
OP
ZIMNA WÓDKA
Z Ekologią na tak
  programowa
od września 2017
do czerwca 2018
IZABELA NAPIERACZ7.

 7.

SP

Dzieci listy piszą ....... metodyczna,
programowa
od września 2017
do czerwca 2018
LUCYNA WIŚNIA
 8. SP Twórz i już - moja przygoda z wierszem "Elfchen"
metodyczna
od września 2017
do czerwca 2018
EWELINA GAJDA
9. SP Chcę wiedzieć i umuiec wiecej
programowa,
metodyczna,
organizacyjna
od września 2017
do czerwca 2018
MAŁGORZATA OSADNIK
10. SP Król , hetman, wieża, skoczek i goniec - szachowe królestwo
programowa,
organizacyjna
od września 2017
do czerwca 2018
GRAŻYNA ŁUPAK
   PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W UJEŹDZIE 
OZ - ODDZIAŁ ZAMIEJSCOWY
1.
PP
W krainie bajek i baśni
programowa,
organizacyjna
od września 2017
do czerwca 2018
DOMINIKA IGNACEK
ANETA KOŁODZIEJCZYK
 2. PP Uczę się mówić poprawnie programowa od października 2017
do czerwca 2018 
AGNIESZKA KAUCH
 3.
 OZ
STARY UJAZD
Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamywitaminki
programowa
od października 2017
do czerwca 2018 
 PATRYCJA SPIŻEWSKA
 4.
PP
Warcaby - nauka i zabawa
programowa,
metodyczna
od grudnia 2017
do czerwca 2018 
 ANNA SIKORA
Kategoria: