Gminny Zarząd Oświaty w Ujeździe

Sztuczna Inteligencja OPOLSKIE NUTS-3

Poprawiono: wtorek, 29 styczeń 2019 18:09 | Opublikowano: piątek, 26 październik 2018 12:04
Redaktor

logo1 przezroczyste210px

Uczniowie klasy 2 w Sieroniowicach będą uczyć się programowania w ramach projektu

wpis ze strony PSP Jaryszów

"Od 25 października 2018 roku uczniowie klas II w Jaryszowie oraz w Sieroniowicach będą brali udział w projekcie "Sztuczna inteligencja I - programowanie w szkołach Opolskiego NUTS-3".

W ramach edukacji informatycznej uczniowie będą uczyli się programowania. Wykorzystane zostaną odpowiednie dla uczestników projektu gry. Nauczymy się kodować i odkodowywać różne informacje, obrazki. Będziemy pracować na komputerach, tabletach i telefonach. Poruszymy również tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci.

Pierwsze zajęcia w Jaryszowie już się odbyły. Uczniowie wcielili się w rolę robotów i układali programy. Po ułożeniu odpowiedniego algorytmu odczytywali go i postępowali zgodnie z zapisem. Na bieżąco mieli okazję poprawiać swoje "programy". Poruszali się w różnych kierunkach, skręcali w prawo i w lewo, pokonywali przeszkody i zbierali "cichacze". Indywidualnie układali programy wykorzystując kafelki z gry "Scottie Go". Następnie program skanowali za pomocą tabletu i oglądali na ekranie wynik swojej pracy."

projektprojekt.1jpg

galeria zdjęć

Kategoria: